Нефтохимик срази Тунджа в контрола

снимка: neftochimic.eu

Кандидатът за промоция в А група Нефтохимик се наложи с 3:0 над лидера в Югоизточната В група Тунджа Ямбол в контролна среща, съобшава БТА.

Срещата се игра на новата общинска база в бургаския квартал Ветрен, но теренът беше в много лошо състояние заради валежите от дъжд и сняг през последните дни. Въпреки това футболистите на треньора Ангел Стойков демонстрираха голямо желание.

В 10-ата минута на срещата Милен Христов избяга от защитник на гостите и стреля, вратарят изби топката, а при добавката Стамен Ангелов с удар по земята откри резултата.

Пет минути по-късно каращият проби юноша на ЦСКА Димитър Коларов получи пас в коридор от Любомир Божинов и прехвърли вратаря на ямболии за 2:0.

До края на полувремето още на два пъти топката можеше да посети мрежата на гостите, но липсата на точност и намесите на вратаря предотвратиха нови голове.

Втората част не бе по-различна и Нефтохимик беше отборът, който диктуваше темпото в срещата.

В 64-ата минута съдията Ахмед Ахмед отсъди дузпа за фаул срещу Любомир Божинов и плеймейкърът на "шейховете" не сгреши за 3:0.

До края на мача Стамен Ангелов, Емануил Манев и Милен Христов пропуснаха да направят разликата още по-голяма.