Нефтохимик с 16-та поредна победа при жените

Нефтохимик победи домакина Монтана със 76:70 в мач от 16-ия кръг на женското баскетболно първенство на България, информира БТА.

Така възпитаничките на Петко Маринов запазиха 100-процентовия си актив и с 32 точки водят убедително в класирането.

След равностойни първи минути бургазлийки поеха контрола върху мача и постепенно натрупаха аванс от 5-6 точки. Домакините заиграха по-добре в средата на втората четвърт и стигнаха до 24:24, но с 8 безответни точки в последните 2:20 минути преди почивката Нефтохимик отново взе превес.

В средата на третата част гостите на практика предрешиха нещата, след като поведоха с 18 точки при 54:36. Към края бургазлийки намалиха оборотите и позволиха на съперника да запише по-почетна загуба.

Ашли Гейл завърши с 26 точки и 13 борби за победителките, Анна Соколан и Олга Дубровина добавиха по 16 точки, а Таний Робинсън се отличи с 12 точки и 10 борби. За Монтана най-полезна беше Милена Томова с 25 точки и 14 борби, а Олена Самбурска прибави 25 точки, но това не беше достатъчно.

В друг мач от кръга Хасково постигна драматична победа в залата на последния в класирането Рилски спортист с 64:63. След множество обрати в резултата гостите стигнаха до успеха с решаващ кош на Анита Тейлане 14 секунди преди края.

Катерина Рудева можеше да донесе втора победа за самоковки от началото на сезона, но опитът й за стрелба 11 секунди преди сирената беше блокиран от Тейлане.