Нефтохимик разгроми Созопол със 7:1 в контролна среща

Втора убедителна победа в контролите постигна тимът на Нефтохимик, като този път разгроми със 7:1 (5:0) третодивизионния Созопол.

Преди четири дни те отнесоха Несебър с 4:0. Старши треньорът на "зелените" от Бургас Димчо Ненов отново пусна две различни 11-орки във всяко полувреме, като неофициален дебют направи крилото от ЦСКА Владимир Бахъров.

Капитанът Стойко Сакалиев не се появи на терена заради болки в слабините, а също така в рамката не застана и новият вратар Здравко Чавдаров. По два гола за шейховете вкараха Живко Петков и Любомир Божинов, а по едно попадение добавиха Станимир Митев, Петър Патев и Емануил Манев.

Играещият помощник-треньор Михаил Ралев от дузпа отбеляза почетното попадение за домакините от Созопол, които бяха подготвили перфектен терен за мача. Живко Петков даде аванс на своите още в 3-ата минута, а в 19-ата покачи на 2:0. до края на първата част Любомир Божинов с два гола увеличи на 4:0, а Станимир Митев приключи първото полувреме с петия гол в мача.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено, като централният защитник Петър Патев, който е преотстъпен от Черноморец (Бургас), вкара шестия гол, а Емануил Манев направи 7:1 в самия край. Следващата проверка на Нефтохимик е на 18-и юли срещу Любимец.