Нефтохимик отстъпи на румънци в Русе

снимка: basketball.bg

Румънският отбор Сфънту Георге победи Нефтохимик с 87:84 след продължение /18:24, 20:29, 26:15, 14:10 и 9:6/ в първия мач от баскетболния турнир за жени "Русчук", на който Русе е домакин от днес до неделя.

Бургазлийки водеха в резултата и през трите части, но румънският отбор достигна до обрат в последната четвърт, а след последния сигнал, резултатът беше 78:78 и победителят трябваше да бъде излъчен след 5-минутно продължение, в което състезателките от Сфънту Георге бяха по-точни и спечелиха мача.

Преди началото на турнира Петко Маринов заяви, че през тази година неговият тим няма да е на познатото ниво.

"Допреди два-три дни дори се колебаех дали да идваме тук, за да не развалим нивото на турнира. Идваме само с осем момичета", каза Маринов.

Треньорът на румънския тим Дери Чаба изрази надежда, че турнирът "Русчук" ще му помогне да обиграе своя тим за предстоящите тежки мачове в трите надпревари - първенството, купата на Румъния и Еврокупата на ФИБА.

След края на срещата турнирът беше открит официално от кмета на Русе Пламен Стоилов. Във втория мач от програмата тази вечер един срещу друг ще се изправят Дунав 8806 и сръбския Цървена звезда.