Нефтохимик нанесе шеста поредна загуба на Арда

снимка: Изида

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха четвърти успех от началото на сезона, след като се наложиха с 3:0 над Арда (Кърджали) в първия мач от 6-ия кръг в родната Суперлига, игран в зала "Младост" в Бургас.

Домакините показаха, че желаят повече победата и в крайна сметка успяха да наложат волята си без особени трудности, като най-оспорван бе вторият гейм, завършил 25:21, докато в първата и третата възпитаниците на Даниел Пеев се наложиха с по-изразителна точкова разлика - съответно с 25:19 и 25:21.

След този успех Нефтохимик се изкачи на второ място във временното класиране на Суперлигата с актив от 13 точки след 4 победи и 2 загуби, толкова има и лидерът Марек Юнион-Ивкони, но шампионите са с мач по-малко.

Арда пък заема последната 10-а позиция без точков актив, след като възпитаниците на Иван Халачев продължават да не познават вкуса на победата след 6 изиграни мача.