Нефтохимик наказа Левски в НБЛ

Лидерът в класирането Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели гостуването си на Левски със 78:69 (28:9, 15:21, 21:17, 14:22) точки в среща от 13-и кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

За възпитаничките на Петко Маринов това бе 11-та поредна победа в шампионата. Гостенките водеха убедително през целия двубой.

Те започнаха отлично и след 10 минути имаха аванс от 19 точки - 28:9. След това си позволиха леко отпускане и "сините" намалиха пасива си до 8 точки четири минути преди края.

За победителките Тани Робинсън завърши "дабъл-дабъл" - 23 точки и 10 борби. Ашли Гейл добави 19 точки и 18 борби, а Олга Дубровина се отчете с 11 точки и 13 асистенции.

За домакините най-резултатна стана Даниела Петева с 22 точки. Христина Иванова вкара 20 точки, а Шарел Алън записа 13 точки, 7 асистенции и 6 борби, информира БТА.