Найджъл Пиърсън е новият мениджър на Хъл Сити

Изпадналият в Чемпиъншип тим на Хъл Сити официално потвърди, че Найджъл Пиърсън ще води "тигрите" през следващия сезон.

 

46-годишният Пиърсън, който изведе Лестър на Сашо Тунчев до плейофите за влизане в Премиършип, парафира тригодишен контракт с тима от "Кей Си Стейдиъм", като наследява на поста Иън Дауи.

 

Дауи бе назначен веднага, след като Фил Браун бе уволнен от клубното ръководство, ала не съумя да спаси "тигрите" от връщане във втория ешалон на английския футбол.

 

Целта пред Найджъл Пиърсън пък е да върне Хъл във Висшата лига на Англия.