Найденова отпадна на четвъртфинал в Китай

снимка: bgtennis.bg

Българката Александрина Найденова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в китайския град Анин с награден фонд 50 хиляди долара.

Найденова загуби от поставената под номер 3 Тадея Майерич (Словения) с 3:6 2:6, след като допусна седем пробива в мача.

22-годишната българка все пак заработи 15 точки за световната ранглиста и 1267 долара, уточнява БТА.

Националката на България за Фед Къп Диа Евтимов апък се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара.

Квалификатката Евтимова победи на старта на основната схема поставената под номер 6 представителка на домакините Грейс Мин със 7:5, 7:5.

Така 26-годишната софиянка заработи 13 точки за класацията на WТА и 760 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне Хайде Ел Табах (Канада).

Друга българска националка и втора ракета на страната Елица Костова отпадна в първия кръг след поражение от американката Джулия Боузръп с 5:7, 2:6, след като допусна осем пробива. Тя все пак заработи с 1 точка и 444 долара.

В надпреварата на двойки Костова и Хсие-Ю Су (Тайван) ще стартират тази нощ срещу Джаклин Сейко (САЩ) и Сали Пиърс (Австралия).