Найден Найденов: Не съм доволен

Старши треньорът на ВК Марек (Дупница) Найден Найденов изрази разочарованието си от представянето на отбора в мача от втория кръг в група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже срещу словенския АЦХ Волей (Любляна), загубен с 0:3 (25:27, 18:25, 17:25).

Така българският първенец допусна второ поражение без спечелен гейм и остана на дъното на класирането.

Марек имаше своите шансове в първата част, в която пропиля ранен аванс от 6:2 точки. Втората част също беше равностойна до 12:12 точки, след което домакините постепенно поеха контрола и до края нямаха съществени проблеми.

Златан Йорданов беше най-резултатен за българите с 10 точки, а Венелин Кадънков добави 8 точки.

"Не съм доволен от тази загуба, но трябва да поздравим домакините, които изиграха добър мач. Имахме своите шансове в първия гейм, но не успяхме да ги използваме.

Основната разлика в мача се състоеше в това, че съперникът беше по-организиран и не направи толкова много грешки, колкото ние", коментира Найденов, цитиран от БТА.