Най-интересното от футболна Европа през уикенда

Sporta.bg ще ви представи накратко най-важните акценти от изминалия уикенд в топ първенствата на Европа.

Тази седмица ще бъде запомнена с добрите дебюти на Месут Йозил и Гарет Бейл в новите си отбори.

Двете мултимилионни покупки направиха първите си мачове и впечатлиха с изявите си.

В Германия пък Борусия Дортмунд наниза цели шест гола във вратата на Хамбургер, за да направи пета победа от пет мача в Бундеслигата. Наполи също продължава без загубена точка в Италия.

ИСПАНИЯ:

Най-скъпият футболист в света Гарет Бейл отбеляза първия си гол с екипа на Реал Мадрид още в своя дебют в събота вечер срещу отбора на Виляреал (2:2).

Въпреки, че „белия балет" не спечели този мач всички останаха очаровани от играта на Бейл. Другият гол за Реал реализира Кристиано Роналдо. Това бяха и първи загубени точки за мадридския тим.

Барселона и Атлетико Мадерид продължават без загубена точка. Каталунците се спасиха с 3:2 срещу Севиля с гол в последната минута на мачза. Атлетико пък надви Алмерия с 4:2 на „Висенте Калдерон".

Барселона изпита сериозни трудности на „Камп Ноу". Алексис Санчес се разписа в четвъртата минута от добавеното време. Преди това Дани Алвеш и Меси (6 гола) се разпизаха за „блауграна".

Виж пълно класиране в Испания>>

АНГЛИЯ:

Шампионът Манчестър Юнайтед стигна до победа с 2:0 над 10 човека от Кристъл Палас. Жозе Моуриньо и Челси пък загубиха от Евертън и записаха най-лошия старт на „сините" в Премиършип от ерата Абрамович.

Ливърпул играе днес с отбора на Суонси. Арсенал и Тотнъм изпревариха лидера Ливърпул по голова разлика след победите си над Съндърланд и Норич.

Новото попълнение на Арсенал Месут Йозил зарадва феновете в своя дебют с прекрасна игра и страхотен пас за Оловие Жиру, който откри резултата още в 11-та минута срещу Съндърланд. В крайна сметка „топчиите" спечелиха с 3:1 гостуването си.

Белгийският национал Маруан Фелайни се появи като резерва за Манчестър Юнайтед. Ван Перси и Рууни се разписаха във вратата на Палас и донесоха трите точки за Юнатйед.

Виж пълно класиране в Англия>>

ИТАЛИЯ:

Наполи продължава без загубена точка в Италия след победа с 2:0 над Аталанта и голове на Гонзало Игуаин и Хосе Кайехон.

Интер и Ювентус направиха 1:1 в дербито на Италия. Икарди реализира първия си гол за Интер в 73-та минута преди Артуро Видал да изравни резултата.

Фиорентина направи 1:1 и не успя да продължи победната си серия.

Милан се добра до равенството 2:2 с Торино след гол от дузпа на Марио Балотели в добавеното време от съдията. По този начин „росонерите" избегнаха втора от три мача в Серия А.

Виж пълно класиране в Италия>>

ГЕРМАНИЯ:

Лидерът Борусия Дортмунд наниза цели 6 гола за победата с 6:2 над Хамбургер. Финалистът в Шампионската лига има вече пет победи от пет мача.

Новото попълнение Обамеянг и Левандовски реализираха по два гола преди попаденията на Ройс и Мъхитерян

Байерн продължава без загуба след победа с 2:0 над Хановер (Манджукич и Рибери).

Шефан Кислинг пък се разписа на два пъти за Байер Леверкизен при победата с 3:1 над Волфсбург. Кевин Принс Боатенг пък записа първия си гол за Шалке, който донесе трите точки след 1:0 над Майн.

Виж пълно класиране в Германия>>

ФРАНЦИЯ

Монако продължава да води в Лига 1 след победата с 1:0 над Лориент и гола на Фалкао от дузпа. Монако има 13 точки, а втори е Сент Етиен (12)

Шампионите от ПСЖ, които направиха два равни мача на старта на сезона, са на трето място с 11 точки, след победата с 2:0 над Бордо и първи гол на Лукаш.