Най-доброто от битката между Григор Димитров и Новак Джокович

снимка: БТА/XINHUA

Победният ход на първата ракета на България Григор Димитров на турнира в Пекин бе спрян от защитаващия титлата си четирикратен шампион Новак Джокович на четвъртфиналите тази сутрин.

23-годишният хасковлия загуби балканското дерби след 6-2 6-4, но двамата съперници на няколко пъти изправиха на крака иначе консервативната китайска публика със спиращи дъха изпълнения.

Може би най-красивото изпълнение в мача бе на Гришо и то в изключително важен момент от него. Всичко се случи в деветия гейм на втория сет, когато българинът реализира точка за пробив с уинър от изключително трудна и на пръв поглед невъзможна позиция.

Насладете се на поредния кандидат за удар на деня на ATP от ракетата на Маестро Димитров:

Световният №1 също не правеше изключение, що се касае до атрактивни изпълнения. Ето и един пример от ситуация от началото на втория сет, когато Новак Джокович спечели овациите на зрителите с ето това воле:

А ето и всички останали най-интересни моменти от мача, събрани в следния видео репортаж: