Наставникът на Мура: Знаехме как ще играе ЦСКА и бяхме подготвени

снимка: mura05.si

Наставникът на словенския Мура Франц Цифер бе изключително щастлив след сензационното равенство 1:1 на неговия тим на стадион "Васил Левски", което изпрати словенците напред за сметка на ЦСКА.

Той разкри, че е бил подготвен за играта на ЦСКА и е знаел как да се справи с най-успешния ни евробоец.

"Армейците" поведоха още в 18-та минута с гол на Апостол Попов, но 15-тина минути преди края на срещата скромния словенски състав, който е разтърсван от финансови проблеми изравни, а до края не позволи на ЦСКА да вкара втори гол. Така абсолютният дебютант в Европа Мура взе втора поредна жертва по своя път.

"Знаехме как ще играе ЦСКА и бяхме подготвени много добре. Съперникът разполага с класни играчи, затова трябваше да се подготвим много добре тактически.

Приехме играта в собствената ни половина, дадохме инициативата на ЦСКА и чакахме своя шанс. ЦСКА ни вкара гол след индивидуална грешка, но през второто полувреме изтеглихме играта в по-предни позиции, движихме се добре по терена и успяхме да изравним", заяви Цифер.