Насрещен вятър попречи на Ивет Лалова да се класира за финала на 200 метра (Видео и Снимки)

Ивет Лалова не успя да се класира за финала на 200 метра на световното първенство по лека атлетика в Даегу, Южна Корея.

Лалова финишира на трето място в своята серия с време от 23,03 секунди и не успя да попадне във финала с най-добро губещо време. На първо място в серията бе Вероника Кембъл (22,53), а втора остана Алисън Феликс (22,67).

Голяма роля изигра насрещния вятър от 1,8 метра в секунда, който за лош късмет се засили точно в третата серия, където бягаше и Лалова. Това означаваше, че времената на атлетките от първите две серии са по-добри заради вятъра, който тогава бе между 0,1 и 0,7 метра в секунда.

Ивет Лалова се падна в изключително трудна серия. Тя трябваше да спори с двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) и двукратната световна шампионка на 200 метра Алисън Феликс (САЩ). Много е интересно съперничеството между тези две атлетки, защото когато едната печели златния медал, другата винаги взима среброто.

Световната шампионка на 100 метра Кармелита Джетър (САЩ) спечели първата серия с време от 22,47 секунди. Шалонда Соломон (САЩ) пък взе втората серия с време от 22,46 секунди.