Насър Ал-Атиях излезе начело в Рали Дакар след осмия ден

галерия:

снимка: АП

Насър Ал-Атиях (Катар) в Фолксваген излезе на първо място в генералното класиране на Рали Дакар след като спечели осмия етап от надпреварата. Втори на 6:36 мин. остана неговият съотборник Карлос Сайнц, а трети на над 17 мин. изоставане бе третият Туарег, управляван от Жиниел де Вилиер. Българинът Петър Ценков остана на 11-томясто при АТВ-та. Етапът бе много труден с 508 километра специално трасе от 776 километра през пустинята Атакама.

 

Звездата на БМВ Стефан Петерхансел отново спука гума в днешния етап и загуби още ценно време. Това бе осма спукана гума за французина от началото на ралито, като в крайна сметка финишира на час и 13 минути за Ал-Атиях.

 

Това означава, че битката за първото място ше бъде предимно межди пилоти на Фолксваген. За първи път тази година Ал-Атиях излезе начело и води с 5 минути пред Карлос Сайнц. Третия Де Вилие е на 48 минути зад лидерите.

 

 Българинът Петър Ценков е на 13-то място в генералното класиранео при АТВ-та. При мотоциклетистите Марк Кома продължава да води пред Сирил Деспре (и двамата с КТМ) с около 10 минути.