Напусналият Лукойл Академик Айзък Уелс премина в Швейцария

галерия:

снимка: lukoilacademic.net

Освободеният преди броени дни американски състезател на шампиона Лукойл Академик, Айзък Уелс, не остана дълго без отбор. 24-годишното крило бе привлечено веднага след освобождаването си от швейцарският Лозана Баскет.

 

Уелс дойде в България именно от швейцарското първенство, където носеше екипа на Лугано Тайгърс през сезон 2008-2009.

 

За 10 изиграни срещи с екипа на "студентите" американецът има средно по 12,5 точки, 2,5 асистенции и 5,2 борби на мач. Уелс бе освободен от тима след треньорската рокада и двете поражения на отбора във ВИВАКОМ НБЛ.