Наполи за малко не се изложи срещу Емполи (ВИДЕО)

Наполи удължи серията си без поражение във всички турнири на 11 мача, но записа и четвърто поредно равенство (три от тях в Серия А), след като изненадващо не можа да надвие Емполи на собствения си стадион „Сан Паоло“.

Първият мач от неделната програма на 14-ия кръг в Калчото започна кошмарно за възпитаниците на Рафаел Бенитес, които трябваше да осъществяват частичен обрат от 0:2 до 2:2, за да избегнат нелепа загуба.

Вече 9 точки са спечелили играчите на Наполи от ситуации, в които са изоставали в резултата по време на двубои от Серия А - рекорд в кампанията до момента.

Равенството обаче не задоволява напълно амбициозните „партенопеи“, както е прозвището на жителите на Неапол, защото може да не им стигне за запазване на третата позиция. Към момента тимът на Рафаел Бенитес има 24 точки и е с една повече от Дженоа и две повече от Сампдория, които тепърва ще играят мачовете си от кръга.

4127209

Емполи пък отново демонстрира потенциал да разстрои грандовете в Серия А и с 15 пункта заема 13-та позиция, като увеличи аванса си пред отборите в зоната на изпадащите на пет точки.

Изненадващо гостите от Емполи поведоха още в 19-ата минута на двубоя – за пореден път през сезона дори при домакинствата си на „Сан Паоло“ отборът на Наполи страда от недостатъчна концентрация в защита.

Домакините се пропукаха през центъра, след като Масимо Макароне подхвана пробив фронтално срещу наказателното поле и с отличен пас по земя изведе Симоне Верди на стрелкова позиция. Нападателят на Емполи овладя кълбото и с прецизен шут по диагонала не остави шанс на вратаря Рафаел Кабрал – 0:1.

Макароне се оказа с ключова роля при изработката и на втория гол в 53-ата минута, който падна след изпълнение на ъглов удар и нова колективна грешка в защита, този път при позиционирането от страна на домакините. Топката бе центрирана на близка греда, където Макароне с глава я продължи към Даниеле Ругани, на когото бяха нужни две докосвания, за да разстреля от четири метра Рафаел за 0:2.

Емполи вече има 10 гола от статични положения в Серия А, шест от които – от корнери, като и двата показателя са рекорд за този сезон в италианското първенство.

В 67-ата минута обаче Дрийс Мертенс центрира от корнер и Дуван Сапата се извиси на около десет метра от голлинията, за да засече топката с глава и да я прати неспасяемо във вратата на гостите – 1:2.

Мертенс отстъпи мястото си на възстановения от контузия Джонатан де Гузман в 70-ата минута, като на холандския национал му трябваха само 120 секунди, за да се разпише и да изиграе своята важна роля в мача.

Топката случайно стигна до Де Гузман в наказателното поле, защото нахлулият Хосе Кайехон искаше да центрира по земя за Сапата или Гонсало Игуаин, но кълбото рикошира от крак на бранител, за да се озове на пътя на холандеца. Той нямаше нужда от повече подкана и с мощен изстрел препарира вратаря Сепе – 2:2.