Наполи триумфира със Суперкупата на Италия (ВИДЕО)

Наполи триумфира със Суперкупата на Италия, след като спечели с 6:5 след изпълнение на дузпи срещу Ювентус.

В Доха аржентинците Карлос Тевес и Гонсало Игуаин се разписаха по два пъти за двата отбора преди да се стигне до изпълнението на 11-метровите удари, при които по-точни бяха неаполитанците.

Двата отбора завършиха наравно 2:2 след продължения, а в редовното време резултатът беше 1:1.

Още в петата минута на срещата Тевес откри резултата в полза на "бианконерите", възползвайки се от груба грешка в защитата на Наполи.

След почивката "небесносините" натиснаха своя съперник и удар на Игуаин срещна гредата в 60-ата минута.

Само 8 минути по-късно Джонатън де Гузман проби и подаде към Гонсало Игуаин, който от близка дистанция изравни. До края на редовното време Ювентус пропусна да спечели победата.

В 106-ата минута Паул Погба асистира на Карлос Тевес за второто попадение за италианския шампион. При последвалия нов натиск на Наполи опитният вратар Джанлуиджи Буфон направи няколко отлични спасявания.

В 118-ата минута Игуаин отново изравни след неточност в отбраната на Ювентус.

При изпълнението на дузпи Карлос Тевес изпусна първия удар от бялата точка за Ювентус, а пропуски направиха неговите съотборници Джорджо Киелини, Роберто Перейра и Симоне Падоин.

4128864

Неточните 11-метрови удари на Жоржиньо, Дрийс Мертенс и Хосе Кайехон пък не оказаха влияние върху крайния победител в двубоя.

Наполи спечели втора Суперкупа на Италия в историята си и първа след 1990 година, докато Ювентус остава с рекордните 6 Суперкупи.

Двата отбора играха за трофея и през 2012 година, но тогава триумфираха "бианконерите". Грандът от Торино спечели Суперкупата на страната и през 2013 година.