Наполи съкруши европейските мечти на Интер

Наполи почти сигурно си осигури втората позиция в Серия А, след като математически днес Ювентус стана шампион. Момчетата на Валтер Мацари днес биха с 3:1 Интер в дербито на кръга и уверено вървят към сребърните медали.

Още в 3' домакините се откъснаха напред в резултата, след като бившият играч на Интер Горан Пандев намери по чудесен начин Единсон Кавани, а от своя страна уругвайският стрелец прати топката неспасяемо във вратата между двама защитници.

Интер успя да реагира в следващите минути, като застраши на няколко пъти вратаря на своя домакин. Така се стигна до 23', в която беше отсъдена дузпа в полза на "нерадзурите", която беше превърната в гол от Рики Алварез, въпреки че Де Санктис успя да играе с коженото кълбо.

Само 10 минути по-късно обаче пред Ханданович Джонатан фаулира Цунига, а съдията отсъди втора дузпа в мача, която не беше проблем за Кавани, който стреля мощно в долния ляв ъгъл и донесе аванс нов аванс за своите.

Интер този път не успя да реагира толкова добре и до края на полувремето Наполи имаше още няколко шанса да поведе в резултата, но не успя да се възползва от тях - 2:1 след първите 45 минути.

След подновяването на играта Ханданович спаси удар на Пандев, докато Интер се опита да натисне и стигна до два удара на Ранокия, които обаче не донесоха успех на отчаяните гости. В 56' пък Рики беше изведен в отлична позиция, но си затвори ъгъла и Де Санктис успя да парира - все още 2:1 на "Сан Паоло".

Постепенно домакините си върнаха контрола върху срещата, а в 67' Пандев проби и центрира отлично към близката греда отляво, Кавани преодоля своя персонален пазач, но се размина на сантиметри от попадението.

Натискът си каза думата в 77', когато Кавани все пак успя да отбележи своя хеттрик, след като при контраатака Пандев опита центриране отляво, а Ханданович не разчете полета на топката, като Кавани се възползва и засече коженото кълбо за 3:1.

Наполи вече има 72 точки на второто място, като е с 7 пред Милан 3 кръга преди края. Интер пък се свлече до 8-о място и е пред угрозата да пропусне европейските клубни турнири за първи път от дълги години насам.