Наполи схруска Волфсбург и мечтае за трофей от Лига Европа (ВИДЕО)

Наполи с гръм и трясък съсипа кампанията на Волфсбург в Лига Европа и постигна първата в историята си победа на германска земя, след като унищожи с 4:1 втория в германската Бундеслига Волфсбург.

„Вълците“ бяха тотално разкъсани от съперника си, макар първото попадение в срещата в 15-ата минута на Гонсало Игуаин да бе нередовно. Аржентинският нападател си помогна с ръка при овладяването на подаването на Марек Хамшик, но дори този факт е твърде несериозно обяснение за погрома на „Фолскваген Арена“.

В 23-ата минута Игуаин с великолепен пас предостави шанс на Хамшик без проблеми да покачи на 0:2, а след почивката наказателната акция на отбора на Рафаел Бенитес продължи. Грешка на Жосуе Гилавуги позволи на Хосе Мария Кайехон да асистира на Хамшик за 0:3, а влезлият като резерва Маноло Габиадини в 78-ата минута с глава се разписа за 0:4.

4138720

Влезлият като смяна след почивката Никлас Бендтнер вкара четвъртия си гол в Лига Европа за 1:4, а в ответната акция на гостите Маноло Габиадини със страховит шут от около 20 метра разтресе напречната греда.

Така Наполи е с единия крак на полуфиналите и продължава да мечтае за втори трофей от турнира след знаменития триумф с Купата на УЕФА от 1989-та година, когато в тима е играел легендарният Диего Марадона.

4138730

По същото време се играят всички срещи от тази фаза на турнира – можете да следите резултатите и да видите головете НА ТОЗИ ЛИНК.

В другия най-оспорван и звезден сблъсък носителят на трофея от миналата година Севиля приема руския гранд Зенит – подробности за развитието на този мач вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

4138718Домакините имаха подчертано териториално преимущество и натикаха съперника си в собствената му половина от самото начало, но не отправиха опасни удари към Мариано Андухар. Наполи само два пъти на практика мина центъра в първите 15 минути, но успя да нанесе сериозен удар на съперника си, макар и благодарение на груба грешка от страна на съдийскага бригада, водена от Антонио Лаос.

4138722

Дълго извеждащо подаване почти от центъра на Марек Хамшик позволи на Гонсало Игуаин да се възползва от пробойната в средата на защитата на Волфсбург и да се озове очи в очи с вратаря Диего Беналио. Аржентинският нападател овладя топката с ръка, което не бе забелязано от реферите, след което простреля мрежата на "вълците" от около десет метра - 0:1.

В 24-ата минута Наполи се възползва от нова безобразна грешка в защитата на Волфсбург. Първо Кристиан Маджо навърза двама съперници в близост до тъчлинията на десния фланг, след което намери Игуаин на десетина метра напред. Аржентинецът с фантастичен извеждащ пас по земя прати кълбото между двамата централни защитници на Волфсбург и право към Марек Хамшик. Той се откъсна сам срещу вратаря и с едно докосване необезпокоявано увеличи аванса на "партенопеите" - 0:2.

До края на полувремето Волфсбург не можа да затрудни особено Мариано Андухар, независимо от повечето си владеене на топката. "Вълците" не успяха да се възползват и от традиционно силното им оръжие - статични положения, като всичките центрирания или бяха неточни, или попадаха в прегръдките на вратаря.

4138724

Най-опасният шанс за гол преди почивката дойде в добавеното време, когато Андре Шюрле стреля мощно от около 20 метра, но Андухар с върха на пръстите изби кълбото в горната греда и в корнер.

4138726

В самото начало на второто полувреме Наполи можеше да поведе с три гола, след като отново великолепна комбинация от само три ключови паса прати топката при Игуаин. Той със страхотно първо докосване и добро движение на тялото елиминира за пореден път неубедителния Робин Кнохе, за да се озове сам срещу Беналио. Аржентинецът стреля мощно към далечния ъгъл, но вратарят на "вълците" се намеси брилянтно и отрази опасността.

4138723

В 64-ата минута безобразията в защита от страна на Волфсбург продължиха и костваха изключително много на домакините. Жосуа Гилавуги по безотговорен начин подари топката на Хосе Кайехон, който моментално проби в наказателното поле и центрира по земя успоредно на голлинията за непокрития Хамшик, за когото не бе трудно да се разпише пак - 0:3.

Две резерви на Рафаел Бенитес комбинираха по великолепен начин за четвъртия гол - Лоренцо Инзиние центрира отлично отляво на далечна греда за Маноло Габиадини, който не бе покрит от Кнохе и с глава отлбизо направи 0:4.

Никлас Бендтнер се възползва от отличен пробив и точно подаване на Иван Перишич в 80-ата минута, за да може на празна врата да се разпише за 1:4, но реално този гол не стопли особено феновете на "вълците".

Съставите:

Треньорът на Волфсбург Дитер Хакинг залага на вратата на капитана Диего Беналио, а пред него в защита от ляво надясно са подредени Рикардо Родригес, Робин Кнохе, Налдо и Виейриня. Луис Густаво и Жосуа Гилавуги си партнират в средата на терена, а пред тях оперира офанзивното трио Андре Шюрле, Кевин де Бройне и Даниел Калигури, които подпомагат единствения чист нападател Бас Дост.

Наставникът на Наполи Рафаел Бенитес продължава да залага на Мариано Андухар на вратата в Лига Европа. Пред него квартетът в защита е изграден от Кристиан Маджо, Раул Албиол, Мигел Бритос и Фаузи Гулам.

Давид Лопес и Гьокан Инлер са двойката опорни халфове, а пред тях са поставени Марек Хамшик, Хосе Мария Кайехон и Дрийс Мертенс, докато единствен типичен нападател е Гонсало Игуаин.

Интересното преди мача

Волфсбург отстъпва единствено на Байерн (Мюнхен) по мощ през този сезон в Бундеслигата и се цели не само в класиране за Шампионска лига, но и за спечелването на втория по значимост европейски трофей.

Наполи пък изпусна шанса да играе финал за националната купа, като място в топ 3 на Серия А започва все повече да се отдалечава, което задължава играчите на Рафаел Бенитес да се съсредоточат върху Лига Европа, защото този турнир може да се окаже реалният им шанс да се класират за Шампионска лига следващия сезон.