Наполи се съвзе с минимален успех като гост

След поредица от слаби игри Наполи най-накрая записа победа в шампионата, след като стигна до 0:1 при гостуването си на Сасуоло в мач от 5-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение беше дело на Хосе Мария Кайехон, който се възползва от добър пас на Гонсало Игуаин и реализира победния гол в иначе скучен двубой, играл се на "Стадио Чита де Триколоре".

От самото начало гостите натиснаха своя съперник в търсене на ранен гол, който можеше да дойде още в 8', когато Марек Хамшик стреля на два пъти, но при единият случай вратарят изби, а при втория Бриги изби от голлинията.

Все пак 28' се оказа щастлива за Наполи, след като перфектна атака на "небесносините" завърши с остро центриране на Игуаин към Кахейон, като бившият нападател на Реал Мадрид беше точен за 0:1.

Сасуоло имаше една единствена възможност през първото полувреме, като Заза остана сам срещу вратаря, но Кулибали успя да го настигне и да предоврати гол във вратата си.

Второто полувреме беше доминирано от Сасуоло, но играчите на домакините бяха изключително несъобразителни във завършващата фаза, завършвайки с над 10 удара в аут.

Така Наполи записа първа победа в последните си 4 мача, като това помогна на тима да се изкачи до 7-о място с актив от 7 пункта. Сасуоло пък продължава да е в зоната на изпадащите с едва 1 отбелязан гол.