Наполи се издъни срещу Дженоа у дома

Наполи допусна поредна грешна стъпка в Серия А и завърши 1:1 с Дженоа като домакин в последния мач от 25-ия кръг на Серия А.

Домакините подходиха изключително несериозно към двубоя и заслужено бяха наказани. След силни начални минути те излязоха напред в резултата в 18-а минута след хубав гол на Гонсало Игуаин.

През втората част обаче тотално отстъпиха инициативата на своя съперник, а Дженоа демонстрира добра игра и упоритост, които в крайна сметка се отплатиха с изравнително попадение. Отбеляза го резервата Емануеле Калайо в 84-а минута, с което попари трибуните на "Сан Паоло" и донесе заслужена точка на "грифоните".

С нея те се бетонираха на 11-а позиция с актив от 32 пункта вече са на цели 12 точки от опасната зона. Наполи пък остава трети с 51 точки. "Светлосините" обаче се отдалечиха на цели 15 точки от първия Ювентус и 6 от втория Рома.

Те не успяха и да дръпнат на Фиорентина в битката за третото място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. По-рано тази вечер "виолетовите" направиха 2:2 с Парма, но след равенството в Неапол интригата между тези два тима остава.

4068813

Очаквано Наполи започна двубоя много активно и още в 4-а минута домакините бяха близо до гола. Дрийс Мертенс и Марек Хамшик комбинираха, а последния изведе Гонсало Игуаин на позиция за стрелба, но той би в аут.

Натискът на Наполи даде своя логичен резултат в 18-а минута. Тогава отново словакът изигра ключова роля в атаката на неаполитанци и даде страхотно подаване на Игуаин. Аржентинецът се измъкна от двама противникови бранители и с мигновенно технчино отиграване преодоля Матия Перин, за да даде аванс на своя тим.

4068819

От тук насетне обаче двубоят промени своето развитие и домакините постепенно започнаха да отстъпват инициативата на генуезци. В 21-а минута грешка на Пепе Рейна можеше да струва скъпо на Наполи. Муса Конате отмъкна топката и стреля, но Федерико Фернандес успя да избие на метър пред голлинията и да предотврати сигурен гол.

В 35-а минута отново Конате пропусна златен шанс да изравни. Лука Антонели центрира отляво точно на главата на сенегалеца, който от около пет метра стреля право в Рейна и стражът успя да отрази в ъглов удар. Три минути по-рано пък далечен шут на Мертенс мина вдясно от вратата на Перин.

4068812

Така след интересни първи 45 минути двата тима се оттеглиха на почивка. За съжаление след нея темпото на игра спадна. Наполи се прибра и тотално предостави инициативата на своя съперник, който нямаше друг избор, освен да търси изравнително попадение.

Домакините обаче се справяха добре в защита и чакаха грешка на съперника, която да накажат. В 61-а минута те получиха шанс да сложат точка на спора. Хосе Кайехон се озова в изгодна ситуация на границата на вратарското поле, но ударът му бе блокиран от Антонели.

Най-добрият шанс за Дженоа се появи в 67-а минута. Конате успя да достави топката на Джузепе Скули, който бе изтърван от защитата в жълто и стреля по диагонала, но за негово нещастие - в аут.

4068817

Натискът на "грифоните" обаче ставаше все по-голям, а това изглежда не притесняваше играчите на Рафаел Бенитес. Поне до 84-а минута, когато Мертенс фаулира резервата Рикрадо Сентурион на около 30 метра пред врата на Рейна. Зад топката застана друг играч влязъл на смяна - Емануеле Калайо и с прекрасен изстрел препарира испанския страж - 1:1 и шок на "Сан Паоло".

При този резултат домакините се втурнаха в атака, но малкото време до края на срещата не успяха да сътворят нищо и генуезци отмъкнаха точката.