Наполи с впечатляващ старт, луд обрат на Рома

снимка: Guliver/Getty Images

Наполи започна по най-добрия начин защитата на звездния си статут в Серия А и спечели с убедителното 3:0 на традиционно негостоприемния стадион „Ренцо Барбера" в Палермо.

Марек Хамшик откри резултата в 45-ата минута, Кристиан Маджо покачи на 0:2 в 79-ата, а Единсон Кавани наказа бившия си тим в 88-ата и фиксира класиката в Сицилия.

За гостите дебют в Серия А направи Лоренцо Инзине, докато Горан Пандев и Хуан Сунига изтърпяваха наказания заради червените си картони в мача за Суперкупата на Италия срещу Ювентус.

Домакините от Палермо бяха предвождани за първи път от Джузепе Занино, който обаче не успя да развенчае репутацията на отбора като слаб в защита.

Маджо асистира за първия гол, предоставяйки топката отдясно за Хамшик, който с десния крак отправи истински снаряд и порази мрежата на сицилианците - 0:1. Пас през почти цялата половина на полето стигна до Маджо и бе овладян от него в 79-ата минута, като след това той с диагонален изстрел увеличи аванса на Наполи. Победата бе подбечатана и от Кавани 120 секунди преди края, когато с глава засече центриране на Еду Варгас.

Кариерата на Зденек Земан начело на Рома не започна с очакваната победа, но на всички, присъствали на „Стадио Олимпико" им стана ясно, че дори без Винченцо Монтела Катания все още е сериозен и неудобен опонент.

Рома успя да се добере до равенство 2:2, след като на два пъти трябваше да изравнява резултата, но пък Земан обра овациите на феновете при завръщането си в столицата след 13 години.

Серхио Алмирон намери с прострелно подаване Джовани Маркезе в 30-ата минута и оставеният непокрит играч на гостите без проблеми се разписа за 0:1.

„Вълците" стигнаха до равенството с най-красивия гол за сезона до момента - фантастична задна ножица на Пабло Освалдо в 46-ата минута. Последва обаче нов гол в полза на Катания, дело този път на Папу Гомес - 1:2.

19-годишният уругваец Нико Лопес отбеляза също фантастично попадение в дебюта си на италианска почва, за да взриви „Олимпико" - 2:2 в 92-ата минута. Драмата можеше да е пълна 60 секунди по-късно, когато Кастро нацели гредата и не можа да донесе победата на Катания.