Наполи с шокираща загуба в Швейцария

Италианският Наполи записа първата си загуба в тазгодишното издание на Лига Европа, след като пропусна куп възможности и беше излъган от Йънг Бойс с 2:0 в Швейцария в мач от група I на надпреварата.

Рафаел Бенитес направи куп промени в стартовия си състав, като на върха на атаката постави Сапата. Това не навреди на качеството на атаките, но в завръшващата фаза мерникът на "небесносините" изневери, като те отправиха над 20 удара в мача, 7 от които точни, но така и не успяха да реализират.

След нулево първо полувреме, втората част беше открита с няколко контраатаки на домакините, а в 52' Хоарау изскочи на отлична позиция и откри резултата. Това принуди Наполи да се хвърли в атаки и да оголи защитата си, което доведе до втори гол в добавеното продължение. Точен беше Бертоне - 2:0.

С победата си Йънг Бойс се изкачиха на първо място с 6 точки - колкото има и Наполи, но отборът на Рафа Бенитес е с по-слаба голова разлика.

В другата среща между Слован Братислава и Спарта Прага се стигна до прекратяване, след като фенове на домакините нахлуха на терена, а на трибуните се стигна до сблъсъци между агитките. Началото на второто полувреме бе отложено с 45 минути, като в крайна сметка очаквано Спарта спечели убедително с 3:0.