Наполи с рутинен успех на "Сан Паоло"

Наполи се възстанови бързо от загубата с 0:2 от Рома, след като на "Сан Паоло" днес би с 2:0 Торино и отново окупира второто място в Серия А.

Игуаин (12, 32) вкара и двата гола за своя тим след точни изпълнения от дузпи, а Наполи изпусна куп други шансове, за да се поздравят с по-убедителна победа.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес вече имат 22 точки и в момента изостават на 2 от лидера Рома, който този следобед се изправя срещу Удинезе. Торино остава на 11-о място с 10.

Двубоят почна с убийстени атаки за Наполи, като Падели на два пъти се намеси отлично при удари на Игуаин и Мартеенс. В 14' обаче Мартеенс беше фаулиран в наказателното поле, а аржентинският стрелец застана зад топката, бележейки от дузпа за 1:0.

Последва затишие пред двете врати, но домакините продължиха по-активно и натискът им се отплати. При спорна ситуация в 31' съдията отсъди нова дузпа, този път за игра с ръка на Глик. Отново Игуаин се нагърби с изпълнението и с точен изстрел реализира за 2:0.

До края на първата част Инсинье се отчете с две добри отигравания в атака, но вратарят спаси при единия случай, а в края на полувремето Д'Амброзио изчисти почти от голлинията - 2:0 на почивката.

След подновяването на играта Наполи определено заигра по-добре в търсене на нов гол, но Инсинье продължи с безбройните си пропуски. Той дори на няколко пъти реши сам да завършва атаки на своя отбор, вместо да намери съотборник на чиста позиция.

Освен него и резервата Кайехон се отчете с невероятен пропуск, след като остана сам срещу вратаря на гостите, но пропусна. Стражът спаси още удари на Мартеенс и Пандев, запазвайки разликата от 2 гола. Торино обаче не се възползва от това, а в края беше показан и червен картон на Баш.