Наполи причини невиждан срам на Милан (ВИДЕО)

Наполи постигна изключително бляскав и рядко срещан успех с 4:0 като гост на Милан на „Джузепе Меаца“ за ужас на феновете на „дяволите“. Победата бе с исторически измерения, защото за първи път в иначе славния си футболен живот неаполитанците печелят с такова голово измерение среща с „росонерите“.

Алан в 13-ата минута даде начало на головата фиеста, след като се възползва от добро подаване на Лоренцо Инзинье. Гостите обаче щяха да празнуват по-спокойно попадението, ако осъзнаваха какво ще причинят на „дяволите“ след почивката.

В 48-ата минута Гонсало Игуаин, който нетипично за себе си не успя да се разпише, предостави по прекрасен начин кълбото за Инзинье в наказателното поле и италианският национал с фалцов изстрел от близо увеличи аванса на Наполи – 0:2.

В 67-ата минута с прекрасено изпълнение на пряк свободен удар Инзинье направи резултата 0:3, а в 77-ата минута Родриго Ели си отбеляза автогол и допълнително увеличи неволите за Милан, като добави още по-космическо измерение на разгрома за „росонерите“.

В последните минути можеше да падне и пет гол, но Наполи все пак се „смили“ над противника и си тръгна от Милано с този резултат. След неубедителния старт на сезона възпитаниците на Маурицио Зари са вече шести с 12 точки, а през последните 8 дни постигнаха победа с 2:1 над Ювентус, с 2:0 над Беленензеш в Лига Европа и сега 4:0 като гости на Милан. „Росонерите“ са с 9 точки на 11-то място.

Milan - Napoli 0-4 Italy Serie A 04.10.2015by football-review