Наполи пречупи Суонси в края

Наполи се пребори с коравия Суонси и го елиминира от 1/16-финалите в Лига Европа, след като стигна до трудна победа с 3:1 на своя „Сан Паоло“ и след 0:0 в първия мач продължава напред в турнира.

След отпадането на Лацио, отстранен от българския шампион Лудогорец с равенство 3:3 на „Васил Левски“, Наполи е първият италиански отбор на осминафиналите в турнира. Фиорентина и Ювентус също се очаква да продължат да защитават честта на „Скуадра адзура“ в следващата фаза на втората по сила клубна надпревара на Стария континент.

Домакините от Наполи поведоха още в 17-ата минута чрез техничен и красив гол на италианския национал Лоренцо Инзине, но в 30-ата Джонатан де Гузман възстанови равенството и донесе ключово попадение на чужд терен за „лебедите“. В 79-ата минута обаче Гонсало Игуаин наклони везните в полза на италианците, а в 90-ата Гьокан Инлер оформи крайното 3:1.

Наставникът на неаполитанците Рафаел Бенитес бе заложил на Инзине и Дриес Мертенс вместо на Горан Пандев и Марек Хамшик. Преди почивката те двамата бяха в основата на всички опасности пред вратата на Суонси, като македонският национал предостави добра топка на Игуаин, който обаче стреля над вратата.

Това се случи малко преди Инзине с красив прехвърлящ изстрел да матира Мишел Ворм, но радостта на домакините бе краткотрайна. В 30-ата минута Де Гузман се възползва от огромна пробойна в защитата на Наполи и разстреля Хосе Рейна за 1:1.

През второто полувреме играта бе много нервна, като „лебедите“ се стараеха да удържат равенството, което обаче им изигра лоша шега. Въпреки стихийния си натиск, домакините успяха да стигнат до скъпоценния втори гол.

С първото попадение на сметката си в Лига Европа Игуиан попадна в прегръдките на съотборниците си, правейки резултата 2:1. Това е 20-ти гол в 34-ия мач на аржентинския нападател във всички турнири през сезона до момента.

В 90-ата минута дори Наполи стигна до още един гол срещу вече обезсърчения си съперник, като този път решаващият изстрел бе дело на Инлер - 3:1.