Наполи пребори Лацио в дербито за 3-тото място (ВИДЕО)

Наполи спечели с 1:0 дербито за третото място в Серия А с Лацио на стадион „Олимпико“ и се извиси с две точки пред „орлите“ на последната позиция, даваща право на участие в плейофите на Шампионска лига.

Гонсало Игуаин в 18-ата минута реализира единственото попадение в двубоя, след като получи извеждащ пас по десния фланг и напредна в наказателното поле, за да прониже мрежата на домакините с великолепен диагонален изстрел по десния фланг – 0:1.

С гола си Игуаин увеличи сметката си на 10 в Серия А до момента, с което се изравни на второ място при голмайсторите в шампионата с Мауро Икарди от Интер и Пауло Дибала от Палермо. Лидерът по този показател с 11 попадения също е от Аржентина – Карлос Тевес от Ювентус.

Дрийс Мертенс пък вече е асистирал последните три гола в актива на Наполи в Серия А, с което подпечата важността си в състава на Рафаел Бенитес. Игуаин се разписва в четвърти пореден мач срещу Лацио, срещу който има общо 7 гола.

За първи път през сезона Наполи печели втори пореден път далеч от своя стадион „Сан Паоло“.

Наполи вече има 33 точки на трето място в класирането и дръпна с 2 на четвъртия Лацио преди останалите мачове от 19-ия кръг на Калчото. Сампдория има шанс да измести „орлите“, ако спечели визитата си на Парма днес от 16 часа.

Лацио нямаше възможност да разчита на някои от най-добрите си футболисти в домакинството на Наполи, включително бразилската звезда Фелипе Андерсон и капитана Стефано Маури. Освен тях, Стефан де Фрей, Микаел Сиани, Едерсон, Алваро Гонсалес, Сантяго Джентилети, Едсон Браафхейд и Федерико Маркети не бяха на разположение на треньора Силвио Пиоли.

След като изненадващо Наполи откри резултата с първата си възможност за гол, двата тима изнесоха равностойна продукция на „Олимпико“, но без основните си фигури в авангарда на домакините им бе трудно да създават чисти положения.

Хосе Мария Кайехон изпусна отличен шанс да направи резултата с 0:2 в добавеното време, когато получи шанс да реализира на празна врата от един метър, но реши да отиграе топката с гърди и не успя да нацели опразнената рамка.