Наполи подчини Сасуоло, Интер с победна серия (ВИДЕО)

Наполи победи гостуващия Сасуоло с 2:0 в среща от 24-ия кръг на италианското футболно първенство. Отборът на Рафаел Бенитес се доближи на три точки от вицешампиона Рома, който в неделя завърши 1:1 с Верона.

Дуван Сапата и Марек Хамшик се разписаха през второто полувреме, за да донесат 13-ата победа на Наполи в Серия А. Домакините играха с човек по-малко след 72-ата минута, когато червен картон получи резервата Дрийс Мертенс, който фаулира грубо Симоне Мисироли. Белгиецът беше на терена само шест минути.

Сапата откри резултата в 61-ата минута. Той получи топката от Марек Хамшик пред наказателното поле. Първият му опит за удар беше блокиран, но при втория си изстрел прати топката в мрежата на съперника. Девет минути по-късно капитанът Хамшик удвои.

След бързо изпълнение на тъч Сапата овладя в близост до вратарското поле и върна назад към словака, който със силен удар преодоля вратаря Андреа Консили. Наполи събра 45 точки, а лидер с 57 точки остава шампионът Ювентус. Сасуоло заема 12-ото място с 29 точки.

Интер победи като гост Каляри с 2:1 и записа трета поредна победа в Серия А. Точни за гостите бяха Матео Ковачич в 47-а минута и Мауро Икарди в 68-а. За Икарди попадението е 14-о за сезона. Той води в класирането при голмайсторите в шампионата заедно с Карлос Тевес от Ювентус.

Попадението за домакините вкара Самуеле Лонго в 74-а минута. Ернанес уцели греда за Интер в последните секунди. Така нерадзурите са на седмо място в класирането с 35 точки, а Каляри продължава да е в опасната зона и да се бори за оцеляването си.