Наполи обърна Чезена и си гарантира минимум Лига Европа (ВИДЕО)

Наполи си гарантира минимум участие в Лига Европа през следващия сезон, след като тази вечер воденият от Рафаел Бенитес състав записа изненадващо труден домакински успех с 3:2 над изпадналия Чезена в среща от 36-ия кръг на Серия А.

"Водните кончета" дори успяха да поведат в резултата на "Стадио Сан Паоло", като на почивката той бе равен - 2:2.

С попадение на Дрийс Мертенс в началото на втората част обаче неаполитанците завоюваха ценни три точки в битката за Европа.

Така Наполи събра актив от 63 точки и със сигурност ще финишира в Топ 5, намирайки се на четвърта позиция във временното класиране. Отборът има и шансове за третото място и класиране за Шампионска лига, като два кръга преди края третият Лацио има аванс от три точки пред Бенитес и компания.

Двубоят в Неапол далеч не стартира по план за домакините, след като още в 15' Грегори Дефрел отбеляза за Чезена и изведе "кончетата" напред в резултата.

Радостта на гостите обаче не трая дълго. Само четири минути по-късно Дрийс Мертенс отбеляза първия си от общо два гола в срещата, възстановявайки равенството - 1:1.

Само минута по-късно Наполи вече бе осъществил и пълен обрат в резултата. Маноло Габиадини се възползва от подаване на Мертенс и вкара успешно за 2:1.

По всичко обаче изглеждаше, че успехът нямаше да дойде лесно за "адзурите". В добавеното време на първата част Чезена стигна и до ново равенство, а Грегори Дефрел отбеляза второто си попадение в двубоя за 2:2.

Крайното 3:2 бе оформено в 57', когато Дрийс Мертенс отбеляза победния гол в двубоя. Белгийският национал се разписа след асистенция на Марек Хамшик и донесе така ценните три точки за гранда от Неапол.