Наполи не можа да се залепи за Юве на върха

Наполи записа второ поредно разочароващо представяне тази седмица и по подобие на Ювентус стана жертва на умората след мач от евротурнирите преди няколко дни.

Възпитаниците на Валтер Мацари направиха изненадващо 0:0 с възродения под ръководството на Делио Роси тим на Сампдория.

Така носителят на Купата на Италия не можа да се възползва от вчерашния подарък на Рома и съкрати само с 1 точка изоставането си от лидера Ювентус - Наполи има 51 пункта срещу 55 за „старата госпожа".

Сампдория вече има 29 точки и заема 11-та позиция, като прекрати негативната тенденция от 4 гостувания в Неапол да губи без да отбележи гол.

Играчите на домакините пък излязоха на игрището с черни ленти на ръцете си в памет на бившия футболист на тима Кармело Имбриани, който тази седмица почина на 37-годишна възраст.

Така след изненадващото поражение с 0:3 от Виктория (Пилзен) кампанията на Наполи в Лига Европа изглежда приключена, което означава, че шампионатът е единствената реална цел за Кавани и компания.

През първото полувреме домакините изпитваха затруднения срещу противниковата защита и не успяваха да излязат на чиста голова позиция. Опасен удар на Лоренцо Инзине принуди Серхио Ромеро да показва класа, а малко след това Кавани също пробва рефлексите на голкипъра.

Напрежението в редиците на Наполи се отрази негативно на поведението им с течение на времето - все по-чести ставаха разбъркванията пред Морган Де Санктис, който с видими усилия поддържаше ситуацията под контрол.

След няколкото му адекватни намеси обаче последва ужасно увисване при центриране от корнер, което позволи на Андреа Кост да стреля необезпокоявано с глава, но Валон Бехрами от голлинията успя да изчисти топката.

Единсон Кавани определено не изживяваше добър следобед, след като негова добавка при удар на Марек Хамшик по никакъв начин не затрудни Ромеро. Така на почивката резултатът бе 0:0 и феновете на домакините имаха основания да се притесняват, защото играта бе най-малкото равностойна.

Още към 60-ата минута на срещата пък Валтер Мацари започна нервно да сочи часовника си към играчите на домакините. Стихийният им натиск реално не застрашаваше особено Серхио Ромеро, който продължи да лази по нервите на съперниците си.

Дори влизането на Горан Пандев след почивката не можа да внесе нужната свежест, след като атаките на тима оставаха еднотипни.

Най-близо до гол стигна Хамшик, след като стреля опасно и нацели гредата, а след като Ромеро не можа да укроти топката, тя стигна до Уго Кампаняро. Неговият изстрел обаче вече беше уловен от стража на Сампдория.

В 77-ата минута Кампаняро пробва да се разпише с воле, но силният му удар премина на сантиметри над вратата.

Отчаяният натиск на домакините във финалните мигове на срещата не доведе до критични ситуации в наказателното поле на противника и логично резултатът остана непроменен - 0:0.