Наполи изпусна Фиорентина и остава на 5 точки зад Юве

Отборите на Фиорентина и Наполи не излъчиха победител в един от най-интересните мачове на 21-ия кръг на Серия А, завършвайки наравно 1:1 на "Стадио Артемио Франки" във Флоренция.

Факундо Рончалия откри за "Ла Виола" след куриозна грешка на Морган Де Санктис, но малко по-късно Единсон Кавани изравни за неаполитанците. До края на мача Наполи имаше добри шансове за победен гол, но стражът на Фиорентина Нето се намесваше отлично.

Така Наполи се изравни по брой точки с втория в Серия А Лацио - по 43, изпускайки да скъси на 3 пункта аванса на лидера Ювентус. Фиорентина пък събра актив от 36 точки, оставайки на 5-а позиция в таблицата.

Първият половин час на "Артемио Франки" протече без голове в двете врати, но между 33' и 42' двата тима показаха зъби в предни позиции.

В 33' домакините откриха резултата, когато Факундо Рончалия изведе "Ла Виола" напред по крайно куриозен начин. Аржентинецът изрита една топка в половината на Наполи, а вратарят на гостите Морган Де Санктис стори страхотен гаф, не успявайки да изчисли траекторията на кълбото. В крайна сметка то се озова зад гърба му, влетявайки в мрежата на Наполи - 1:0.

"Адзурите" все пак отговориха сравнително бързо, благодарение на голямата си звезда Единсон Кавани. Малко преди почивката уругваецът засече центриране на Марек Хамшик от статично положение, разстрелвайки с глава Нето за 1:1.

До почивката пред Лука Тони се отвориха две чудесни възможности за втори гол в полза на "виолетовите", но бившият италиански национал не успя да реализира.

През втората част шансове не липсвахa, като те бяха предимно в полза на гостите.. В 58' Нето отрази изстрел на Кавани, а в 63' можеше да се разпише и Марек Хамшик. Словакът имаше шанс да стреля с глава от чиста позиция, но не го стори по най-добрия начин.

И до края на мача Наполи бе по-опасният тим на терена. В 73' Нето спаси Фиорентина, отразявайки голов изстрел на Инлер. В 82' шанс се отвори и пред Горан Пандев, но за пореден път Нето се намеси блестящо.