Наполи изхвърча от Купата на своя "Сан Паоло"

снимка: twitter.com

Наполи се спъна на 1/4-финалите за Купата на Италия и отпадна безславно от надпреварата след поражение от Аталанта с 1:2 на своя "Сан Паоло". Неаполитанците изостанаха с два гола през втората част. Те бяха дело на Тимоти Кастане и Алехандро Гомес. В края Дрис Мертенс успя да върне надеждите на феновете в Неапол, но силите на домакините не стигнаха за изравняване.

Маурицио Сари излезе с много от своите резерви и това оказа своето влияние. Още в началните минути Наполи пое контрола над срещата и имаше няколко добри възможности. Удар на Кайехон премина на сантиметри от страничния стълб на Етрит Бериша, а след това Адам Унас опита задна ножица, но не уцели рамките на вратата.

През второто полувреме гостите от Аталанта излязоха преобразени на терена. Още в 50-ата минута те поведоха с попадение на Тимоти Кастане. Андреас Корнелиус спря топката на гърди в пеналта и стреля опасно, но се получи рикошет. Там най-съобразителен се оказа Кастане. Той настигна кълбото и го насочи под гредата на Луиджи Сепе с бомбен удар за 1:0.

В 81-ата Аталанта почти си осигури класиране на 1/2-финалите. Алехандро Гомес проби отляво, но в пеналта нямаше други негови съотборници. Той реши да завършва сам и простреля от малък ъгъл Сепе за 2:0.

Само 3 минути по-късно Дрис Мертенс даде някаква надежда на домакините след попадение с глава при центриране на Лоренсо Инсинье. Голът обаче имаше само статут на почетен. Така Аталанта съвсем заслужено се добра на 1/2-финал, където ще срещне победителя от двойката Ювентус-Торино.