Наполи и Атлетик обещаха зрелищен реванш

Отборите на Наполи и Атлетик Билбао не успяха да се победят в първи плейофен двубой за влизане в Шампионската лига, но испанският тим все пак взе известно предимство след голово равенство 1:1 на "Стадио Сан Паоло" в Неапол.

Икер Муниаин откри за баските в края на първото полувреме, но звездата на домакините Гонсало Игуаин върна попадението през втората част. Така реваншът на "Сан Мамес Бариа" обещава да бъде изпълнен с интрига, а италианският тим ще трябва да се потруди значително, ако иска да достигне групите на турнира.

Двубоят започна с по-силна игра на Наполи, като още в 3' Хамшик стреля, но в аут. Малко след това Инсиние бе изведен на добра позиция, но опитът му за удар не бе успешен.

Постепенно обаче Атлетик се окопити, а в 27' Аймерик Лапорт за малко не откри резултата с глава. В 33' Адурис също бе близо до гола, но Рафаел спаси.

В 41' баските все пак стигнаха до аванс, а автор на попадението бе младият талант на гостите Икер Муниаин. Халфът се възполза от асистенция на Де Маркос и прониза Рафаел за 0:1.

След почивката Наполи все пак стигна до равенство, като точен в 68' бе "деветката" на домакините Гонсало Игуаин. Ел Пипита намери един от ъглите зад Горка Ираисос и изправи "Сан Паоло" на крака - 1:1.

Малко след това Наполи можеше да достигне и до пълен обрат, но Хосе Кайехон направи непростим пропуск. В самия край "адзурите" отново бяха по-близо до успеха, но ветеранът Ираисос спаси бомбен изстрел на белгийския национал Дрийс Мертенс.