Нападател на Спартак (Варна) извън игра за повече от месец

снимка: БГНЕС

Нападателят на Спартак (Варна) Димитър Воденичаров получи контузия по време на двубоя на дублиращия тим, който се игра в понеделник на стадион "Славия". При сблъсък с противников състезател, футболистът на "соколите" е извадил рамо и веднага е откаран в Пирогов, съобщава официалният сайт на варненци. Там му е оказана спешна медицинска помощ, при което е станало ясно, че няма счупване, но рамото трябва да бъде обездвижено за най-малко месец.


Дублиращият тим на варненци отстъпи с 5:0 на тима от столицата.


След съботната среща на представителния тим няма контузени състезатели, информираха от медицинския щаб. Тренировъчният процес върви нормално. Във вторник "соколите" имат една тренировка в 17:00 часа. Сутринта братята Диян и Стефан Дончеви направиха самостоятелна тонизираща тренировка на клубния стадион.


В събота Спартак гостува на тима на Миньор (Перник). Двубоят ще бъде на стадиона в Кюстендил, тъй като спортното съоръжение в Перник не получи лиценз за мачовете от първенството по футбол.