Нант огорчи Марсилия

Новакът Нант победи домакина Олимпик (Марсилия) с 1:0 в изтеглен мач от 17-ия кръг на френското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Мишел Дер Закарян събраха 29 точки и изместиха съперника от четвъртото място в класирането, посочва БТА.

Марсилци паднаха на пета позиция с 27 точки, след като допуснаха втора поредна загуба в Лига 1. Лидер е Пари Сен Жермен с 37 точки и мач по-малко.

Единственото попадение на "Стад Велодром" падна в 16-ата минута, когато Алехандро Бедоя се разписа отблизо след подаване на Филип Джорджевич.

Гостите бяха близо до удвояване на аванса си в 28-ата минута, но вратарят Стийв Манданда направи изключително спасяване след удар с глава от упор на Папи Джилободжи след центриране от корнер.

През втората част домакините заиграха малко по-добре, но така и не успяха да стигнат до попадение, а разочарованите привърженици на тима поискаха оставката на старши треньора Ели Боп.