Нанси запази надеждите си да остане в елита

Нанси съхрани шансовете си за оставане във френския футболен елит, след като спечели с 1:0 като домакин срещу Троа.

Победата е трета поредна в полза на домакините и дойде след попадение на Ромен Гранж през второто полувреме. Нанси се намира на 18-о място в Лига 1 с актив от 30 точки. Троа е на последната 20-а позиция с едва 25 точки.

Сошо направи равенство 0:0 у дома срещу Аячо и остана на две точки на зоната на изпадащите. Аячо е с 34 точки в средата на класирането. Ница спечели с 4:3 навън срещу Тулуза и се изкачи до четвърто място в класирането.

Двата отбора завършиха двубоя с по десет души. При 3:2 в полза на гостите вратарят на Тулуза - Али Ахамада, получи червен картон за нарушение срещу Махаман Траоре осем минути преди края. Висам бен Йедер, който не се беше разписвал от ноември 2012 година, изравни в полза на Тулуза в края на редовното време, но Алекси Бозети също видя червения цвят на картона за опасно влизане срещу Шейх М'бенге.

Кевин Анен реализира първия си гол в Лига 1 от четири години насам в третата минута на продължението, за да донесе ценния успех в полза на гостите.