Нани критикува: Роналдо искаше славата за себе си

Крилото на Манчестър Юнайтед Луиш Нани се изказа остро по адрес на съотборника си в португалския национален отбор Кристиано Роналдо.

Въпреки факта, че трите гола на CR7 класираха „мореплавателите" на четвърт и полуфинал, Нани сподели, че нападателят на Реал Мадрид е постъпил егоистично и е искал славата единствено за себе си.

Поводът за недоволството на Нани бил факта, че звездата на „белия балет" е бил определен да бие последната пета дузпа срещу Испания в полуфиналната драматична битка.

Именно поради тази причина се стигна и до сериозна порция критики към Роналдо, защото всъщност до пета дузпа за Португалия изобщо не се стигна и той остана без никакво влияние върху резултата от рулетката.

„Роналдо настоя да бие последната дузпа, искаше славата за себе си, докато аз заявих на треньора, че ще приема всяко негово решение", сподели Нани пред Daily Mirror.

"За мен не беше никакъв проблем, защото дузпите са късмет и не заслужавахме да загубим по този начин."

Самият Нани имаше куриозен момент по време на дузпите, защото трябваше да изпълни третата, но вместо това Бруно Алвеш се запъти към бялата точка. Така Нани бе принуден да пробяга 30-40 метра, за да изпревари съотборника си и в последствие да вкара.

Алвеш обаче видимо бе разколебан при четвъртата дузпа, която прати в горната греда и по този начин позволи на Сеск Фабрегас да класира Испания на финала.

В интерес на истината след мача самият Фабрегас заяви, че той е настоял да изпълни 5-ата дузпа за "фуриите", за да може той да донесе успеха над Португалия.