Наказват Слован и Спарта заради прекратен мач от Лига Европа

Слован Братислава и Спарта Прага ще бъдат наказани от УЕФА заради проблеми с публиката в двубоя от груповата фаза на турнира Лига Европа между двата отбора, игран миналия четвъртък.

Двубоят в словашката столица беше прекратен за около 40 минути през първото полувреме заради ексцесиите по трибуните на стадион "Пасиенки". Полицията се намеси, когато агитките на двата отбора се бяха сбили по време на футболната среща в Братислава.

Запалянковците на Спарта Прага предизвикаха сбиването, след като хвърляха бомбички, факли и други предмети по публиката на домакините. Чешкият гранд спечели с 3:0, а попаденията паднаха след почивката.

Металист Харков и Легия Варшава също ще бъдат наказани заради проблеми с публиката по време на двубоя между двата отбора от Лига Европа, изигран миналата сряда. Агитката на домакините от Металист обиждаше на расистка основа футболисти на Легия.

Запалянковците на украинския отбор също хвърляха различни предмети по терена. Отборът от Варшава спечели гостуването си в Украйна с 1:0. Агитката на полския отбор е обвинена в издигането на забранен плакат, както и в опит за предизвикване на безредици, посочва БТА.