Наказаха за две години Сузане Пумпер

снимка: БГНЕС

Австрийската състезателка на средни разстояния Сузане Пумпер бе наказана за две години заради употреба на допинг. Пумпер, която е бронзова медалистка на 3000 метра от Европейското първенство в зала през 2005 година, бе извадена от състезания през месец април, след като даде втори позитивен тест за употреба на допинг.

 

Шефът на NADA Андреас Шваб обяви, че 38-годишната бегачка е започнала да изтърпява наказанието си от 9 март - датата, на която австрийката даде първата си позитивна проба за кръвния допинг ЕПО. Само месец след като бе първата проба, Пумпер даде втора позитивна проба за ЕПО, след като подобри националния рекорд в полумаратона. Самата състезателка отрича да е взимала допинг. NADA наказа и 25-годишната триатлонка Лиза Хютхалер, която също бе хваната с ЕПО.