Наградиха Джо Харт за най-много "сухи мрежи" в Премиършип

галерия:

снимка: mcfc.co.uk

Вратарят на Манчестър Сити и английския национален отбор Джо Харт получи ново признание за качествата си, след като днес младокът бе награден с приза "Златна ръкавица" на "Барклиз" за записани най-голям брой "сухи мрежи" в Премиършип - 17.

 

Харт успя да спечели в конкуренцията на имена като Едвин ван дер Сар и Петр Чех, изпреварвайки стража на Челси с две повече записани "сухи мрежи", само кръг преди края. Ключов за награждаването на стража бе двубоят срещу Стоук Сити, който Сити спечели с 3:0 във вторник.

 

"За мен това е страхотна чест, но не означава, че вече съм най-добрият вратар във Висшата лига", скромно посочи Харт.

 

"Призът е в ръцете ми благодарение на целия отбор, защото ние винаги се защитаваме като едно цяло", добави той.