Нафтата се снима за нов календар

На последната тренировка преди заминаването за Плевен, футболистите и ръководството на Нефтохимик се снимаха за новия календар на клуба за 2013 година.

Младите футболисти на лидера в Б група с нетърпение изчакаха края на фотосесията, за да могат още на дисплея на фотоапарата да видят как изглеждат на кадрите.

След това те проведоха 90 минутно занимание, в което се включиха всички играчи без контузения Михаил Георгиев, който изгледа тренировката отстрани.

За разлика от Георгиев, Велин Дамянов и Христо Лемперов попаднаха в групата на "шейховете" за гостуването на Спартак (Плевен).

Дамянов имаше проблеми през миналата седмица с мускулна травма. Очакваше се той да се възстановява около седмица, но играчът влезе като смяна по време на мача за Купата с Ботев (Враца) и се представи на ниво.

Лемперов бе ударен лошо с бутони от съперник в мача с Ботев и бе сменен принудително още в 20-та минута на мача, но от два дни тренира с отбора и вече се чувства добре. Неговото евентуално участие в мача срещу Спартак ще се решава непосредствено преди срещата утре.

Вратарят Цветан Димитров е с леки болки в рамото от мача със Сливен, но те отшумяват и той ще бъде напълно възстановен за утрешния сблъсък, който ще определи есенният лидер във втория ешелон на родното първенство.

Днес сутринта отборът на Нефтохимик замина за Плевен с група от 18 футболисти. Трима от играчите на тима не попаднаха в нея - Георги Стоянов, Ростислав Янков и Петър Колев.

Отборът ще отседне на лагер в град Плевен, а за 15:00 часа е предвидена тренировка на стадион в града.