Надал закачи геврек на Джокович за първа титла през сезона

Рафаел Надал постави на колене Новак Джокович с 6:0, 4:6, 6:1 за 2 часа и 29 минути игра в големия финал на Мастърс турнира в италианската столица Рим. Краля на клея показа най-накрая, че е жив, печелейки първата си титла за 2019 година и то срещу световния №1 точно преди старта на втория за годината турнир от Големия шлем – „Ролан Гарос“.

Матадора проби Ноле в първия му сервис, след което последва безпроблемно затвърждаване на брейка и още четири безответни гейма в полза на испанеца за 6:0 (геврек на тенис език) в първия сет.

Втората част стартира равностойно, като Джокович успя да спечели първи гейм при своя сервис, но Надал също безпроблемно взимаше своите подавания. Така се стигна до седмия гейм при 3:3  и Ноле отрази три брейкбола. В десетия гейм световният №1 проби подаването на Надал, за да съумее да спечели сета с 6:4 и да изравни резултата в мача.

Решителният трети сет започна по идентичен начин като първия сет – с пробив за Надал при сервис на Джокович. Последва затвърждаване на пробива от испанеца, който можеше да стигне до втори пробив в третия гейм, но все пак Джокович взе подаването си. При петия гейм Надал направи втори пробив, а след това и трети за крайното 6:1.

Това е деветата титла за най-популярния испански тенисист във Вечния град, защитавайки своите 100 точки от миналата година, когато победи във финала Александър Зверев също в три сета. Трофеят е под №81 в кариерата на Надал, като той увеличи преднината си по този показател пред Джокович, който остана със 74 титли.