Надал: Възвръщането на формата е бавен процес

снимка: ройтерс

Въпреки, че думата "бавно" обикновено рядко присъства в едно изречение с името на световния номер 3 Рафаел Надал, самият испанец призна на пресконференция пред медиите в Синсинати, че пълното му възстановяване от проблемите в коленете ще отнеме известно време.

 

"Матадорът" се завърна на корта за пръв след двумесечно отсъствие през изминалата седмица, когато взе участие на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал. Както е известно, Надал не защитава титлата си на последното издание на "Уимбълдън", след като болките в двете му колена не му позволиха да продължи с активното си участие в турнирите на ATP.

 

"Невъзможно е да стартираш от нулата и веднага да стигнеш до сто процента", коментира Рафа. "Прогресирам с малко ден след ден. Например, днес тренирах само около един час. Обикновено, когато ми предстои мач, го правя не по-малко от два. Опитвам се да го карам по-полека, най-важното е да остана здрав физически."

 

"Вътрешно зная, че ако започна да работя и да тренирам със същия интензитет, с който го правех преди, ще имам нов шанс да се завърна към най-доброто от себе си. Ако това не се случи през тази година, ще се надявам да стане през следващата."