Надал върза "геврек", но едва отърва кожата в Монте Карло

Рафаел Надал победи с 2:1 (6:0, 5:7, 6:3) Кайл Едмънд в мач от 1/16 финалите на турнира в Монте Карло. Двамата зарадваха публиката със страхотен тенис. Кралят на клея бе тотален фаворит в двубоя, но британецът показа зъби и Надал едва отърва кожата.

Рафаел Надал стартира повече от убедително и върза "геврек" на Едмънд са по-малко от 30 минути игра.

Вторият сет обаче британецът показа класа. Той не се предаде, въпреки именития си съперник. Надал успя да пробие за 2:1, но след това загуби три поредни гейма. Тогава отново проби и изравни за 4:4. Едмънд обаче стигна до пробив и затвори сета.

В решителния сет Едмънд разклати много своя противник. Надал обаче проби и стигна до 2:3. Британецът обаче върна пробива, но Рафа отново взе аванс. Последва нов пробив за испанеца и това сложи точка в спора. Преди да свърши двубоя обаче станахме свидетели на куриозна ситуация. Гълъб цъфна на корта. Той кацна на мрежата, а след няколко опита да бъде изгонен от дете, което подава тенис топките, птицата отлетя.