Надал стигна безпроблемно 1/8-финал в Рио

снимка: БТА/XINHUA

Лидерът в схемата Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Рио де Жанейро, който е първи за испанеца на клей за 2015 година. Той се наложи със 7:5, 6:3 над своя сънародник Пабло Карено Буста, а неговият следващ съперник е уругваецът Пабло Куевас.

Надал, напълно възстановен от контузии и вирусни заболявания, спечели първите си два мача в Бразилия и с това сложи начало на подготовката си за откритото първенство на Франция.

Испанецът игра по-слабо от очакваното в първия сет и не успяваше дълго време да спечели подаването на Карено Буста, а в десетия гейм дори пропусна три разигравания за частта.

Той все пак проби сервиса на своя сънародник в десетия гейм и взе аванс. Надал стигна до втория си пробив в мача в осмия гейм на втория сет, а след това сложи точка на двубоя на собствен сервис.

"Радвам се, че се класирах на четвъртфинал. За мен всяка победа е ценна, а днес играх срещу много силен, свеж, амбициран и млад съперник. Вече се чувствам добре физически и категорично мога да отхвърля твърденията, че съм отслабнал.

В последните шест години моето тегло винаги е било между 85 и 86 килограма. В момента ви заблуждава фланелката. Преди играех без ръкави, което кара мускулите на ръцете да изглеждат по-големи.

Няма промени в подготовката ми за мачовете или във физическото ми състояние", каза Надал, цитиран от БТА. Следващият съперник на испанеца е Пабло Куевас, който победи с 6:2, 6:2 Алберт Монтаньес.