Надал смаза Монфис, Мъри също продължава напред

Лидерът в световната ранглиста Рафаел Надал продължава с наказателната си акция на Australian Open. Испанецът се класира за осминафиналите, след като разгроми Гаел Монфис (Франция) с 6:1, 6:2, 6:3 за малко повече от два часа игра.

Испанецът, който захапа трофея в Мелбърн през 2009 година, не допусна нито един пробив в мача, а тоталната му доминация бе затвърдена от 33 уинъра срещу 21 на французина.

Така Надал си осигури място във втората седмица на турнира за пета поредна година, а в спор за място на четвъртфиналите Рафа ще се изправи срещу японския талант Кей Нишикори, който елиминира Доналд Йънг (САЩ) също в три сета - 7:5, 6:1, 6:0.

По време на двубоя с Монфис Надал получи болки в глезена, но явно не е било нещо сериозно, защото Матадора от Майорка спокойно доигра срещата.

"Това беше голям тест. Днес изиграх най-добрия си мач през тази година", каза Рафа след победата.

Трикратният финалист Анди Мъри също продължава напред, след като отстрани 26-ия в схемата Фелисиано Лопес в три части - 7:6 (7:2), 6:4, 6:2 за 2 часа и 15 минути игра.

За шотландеца това бе втори турнир след леката операция, която претърпя на гърба, а Лопес успя да направи едва един пробив в целия мач. Следващият съперник на Мъри е френският квалификант Стефан Робер.

10-ият поставен Жо-Вилфред Цонга спечели сблъсъка със своя сънародник Жил Симон след 7:6 (5), 6:4, 6:2 и на осминафиналите излиза срещу Роджър Федерер.