Надал се класира за финал №90 в кариерата си

Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за финала на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро.

Водачът в схемата и трикратен шампион Надал победи своя сънародник Роберто Баутиста-Агут с 6:4, 6:3 за 1:43 часа. Надал, номер 1 в световната ранглиста, търси 63-а титла в кариерата си и 44-а на клей.

Той направи пет пробива в мача и допусна два. 27-годишният испанец записа своята 65-а победа в турнирите от сериите "Мастърс" и общо 29-а за сезона.

На финала Надал ще играе с победителя от мача между номер 5 Давид Ферер (Испания) и номер 10 Кей Нишикори (Япония), който е по-късно днес.

Надал започна мача с пробив, но Баутиста-Агут изравни 3:3. Още в следващия гейм номер 1 в света записа пробив, до края на първия сет не допусна грешка в геймовете, в които сервираше.

Във втората част Надал поведе с 4:0, а след това направи пробив и в деветия гейм. За Надал утрешния финал ще бъде 90-и в кариерата му.