Надал се измъчи срещу сънародник във втори кръг в Париж

Световният номер 1 Рафаел Надал от Испания записа своята победа №40 на Ролан Гарос след 7-5 6-3 7-6(5) срещу сънародника си Пабло Андухар Успехът обаче не дойде никак лесно за петкратния шампион в надпреварата, който бе на косъм от това да загуби третия сет в мача, в крайна сметка спечелен с трайбрек.

За разлика от мача срещу Иснър, този път испанецът не загуби сет, но му се наложи да прави обрат от 1-5 гейма в третата част и да отрази цели осем сетбола. В първата част Надал повеждаше на два пъти с пробив, като при 5-4 дори сервираше за сета, но и в двата случая не успяваше да задържи преднината си. Стигна се до 6-5 в негова полза, когато Андухар изигра най-слабия гейм в мача до този момент и Надал взе аванс.

Сценарият от първата част бе на път да се повтори и във втората - Рафа спечели подаването на противника си, малко след това загуби своето, но последва нов пробив и при 5-3 сервираше за сета. Андухар поведе с 0-40, но последва серия от грешки от ракетата на 48-мия в света испанец и 2-0 в сетовете за Надал.

Третата част започна ужасно за Рафа след като Андухар поведе с 5-1 и 40-0. Световният №1 обаче продължи борбата и след четири поредни гейма изравни за 5-5. В този период испанецът отрази общо осем сетбола. Андухар успя да сложи край на серията на противника си, задържайки подаването си, но в последвалия тайбрек Рафаел Надал набързо поведе с 5-1. Андухар обаче се върна в срещата и дори имаше възможност да изравни за 5-5, но сбърка.

В трети кръг Рафа очаква Антонио Веич от Хърватска, който надигра руснака Николай Давиденко в петсетов трилър след 3-6, 6-2, 7-5, 3-6 и 6-1 в своя полза.