Надал с първа жертва на US Open

 

Световният номер 3 Рафаел Надал (Испания) стартира с успех участието си на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като късно снощи "Матадорът от Майорка" отнесе в три сета любителя на кокаина Ришар Гаске (Франция) - 6:2, 6:2, 6:3.

 

Надал не показа ни най-малко, че доскоро лекуваше сериозни проблеми в двете си колена, като нито за момент не остави шансове на френския си опонент за нещо повече в сблъсъка.

 

По този начин испанецът започна похода си към единствената титла от Големия шлем, която все още не е печелил в кариерата си досега. Следващ съперник на Надал ще бъде германеца Николас Кифер, преодолял съпротивата на друг французин - Мишел Лодра.