Надал размаза Тийм, Григор ще трябва да го спира за 11-атата

снимка: twitter.com

Действащият шампион на "Мастърс" турнира в Монте Карло Рафаел Надал продължи по невероятен начин защитата на титлата си. Днес испанецът надигра тотално Доминик Тийм с 6-0, 6-2 за 1:10 ч. и се класира на полуфиналите в надпреварата. Световният номер 1 гледа към рекордна титла номер 11 в Монте Карло, а на пътя му стои Григор Димитров. Първата ни ракета отстрани Давид Гофен след 6-4, 7-6(5) по-рано днес.

Надал буквално се изгаври с австрийския си опонент, след като му даде гейм чак след 9 в своя полза. Матадора тръгна уверено в мача и проби подаванията на Тийм за 2-0, 4-0 и 6-0, като в нито един случай не му даде точка за пробив.

Във втория сет положението не се промени. Световният номер 1 проби за 2-0 и това се оказа достатъчно, за да задържи инициативата до края на мача. Грешките на австриеца и невероятната игра на Матадора доведоха до нов брейк за 6-2, с който срещата приключи.

Надал е истински кошмар за Григор. До момента двамата са играли 11 пъти, а българинът има само една победа. Тя дойде на четвъртфиналите в Пекин през 2016 - 6-2, 6-4. Само миналата година двамата тенисисти се изправиха един срещу друг общо три пъти. Григор беше близо до успеха в знаменития полуфинал на Аустрелиън Оупън, но Надал оцеля в 5 сета.

След това първата ни ракета взе сет на полуфинал в Пекин, но загуби мача. В Шанхай Григор пак стигна до сет, но отново преклони глава - този път на 1/4-финал.